Nie ulega wątpliwości, że fotel biurowy to obecnie niepodważalna podstawa podczas wykonywania właściwie każdej pracy biurowej. Managerowie i specjaliści spędzają przed komputerami znaczną część doby, a zadbanie o ich plecy należy do obowiązków pracodawców. W związku z tym należy wybrać odpowiednie fotele biurowe, które spełniają wszelkie wymagane normy i charakteryzują się wyjątkową jakością. Jak zatem wybrać odpowiedni fotel biurowy? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu krzeseł do biura? Czym powinno charakteryzować się dobre siedzisko? Jeśli szukasz odpowiedni na te pytania, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Tutaj dowiesz się jakie aspekty są ważne podczas zakupu komfortowych krzeseł biurowych. Zapraszamy do lektury!

Fotele biurowe – Stabilność i wytrzymałość

Odpowiednie fotele biurowe powinny charakteryzować się przede wszystkim stabilnością. Aspekt ten wpływa na bezpieczeństwo pracownika podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Stabilność jednoznacznie wskazuje również wytrzymałość samego mebla. Jeśli zatem szukasz najlepszych jakościowo foteli biurowych, koniecznie sprawdź ofertę firmy Marmex: https://www.marmex.pl/fotele-biurowe/. Znajdziesz tu szeroką gamę produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Proste plecy – zadbaj o zdrowie

Dopasowanie oparcia do naszych pleców to również niewątpliwie jeden z ważniejszych czynników, na które powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu. Komfort kręgosłupa powinien być dla nas kwestią absolutnie priorytetową. Wyobraź sobie bowiem, że spędzasz co najmniej osiem  godzin dziennie na niewygodnym siedzisku, a Twoje plecy aż krzyczą, żebyś nareszcie się wyprostował. Tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca w żadnej firmie. Pracownicy muszą mieć zapewnione odpowiednie fotele biurowe, które pozytywnie wpłyną na zdrowie ich pleców.

Fotele biurowe – podłokietniki i oparcie

Jak zatem rozpoznać dobre fotele biurowe jeszcze przed ich zakupem? Przede wszystkim zwróć uwagę na oparcie i podłokietniki. Oparcie siedziska powinno być odpowiednio wyprofilowane, przypominając naturalny kształt kręgosłupa. Dzięki temu rozwiązaniu zostanie odciążony odcinek lędźwiowy użytkownika, a to z kolei pozytywnie wpłynie na zdrowie jego pleców. Niezwykle ważnym elementem foteli biurowych są także podłokietniki. To właśnie te niepozorne akcesoria sprawiają, że ramiona i przedramiona mogą przyjąć pozycję kąta prostego. To także istotny aspekt dla zachowania prawidłowej postawy.

Wybierasz fotele biurowe? Sprawdź listę najważniejszych cech!

Jesteś przedsiębiorcą i właśnie wybierasz fotele biurowe do swojej firmy? Świetnie się składa! Poniżej znajdziesz listę najważniejszych czynników, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę. Wiemy przecież, że zależy Ci na zdrowiu swoich pracowników.

  • Możliwość regulacji oparcia – przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy inni: mamy inny wzrost, inną wagę oraz inną budowę. To właśnie dlatego tak ważna jest możliwość regulacji Warto zaznaczyć, że oparcie powinno pochylać się około 5 stopni do przodu i 30 stopni do tyłu.
  • Regulacja podłokietników – pamiętaj, że nie tylko regulacja oparcia ma znaczenie. Ważne jest również zwrócenie uwagi na wysokość i kąt nachylenia podłokietników. To właśnie one dają nam odpowiednie podparcie dla ramion, a tym samym zapobiegają powstawaniu różnych chorób, na przykład cieśni nadgarstka.
  • Regulacja zagłówka – wybór odpowiedniego zagłówka jest kluczową kwestią przy zakupie odpowiedniego fotela biurowego. Zagłówek podtrzymuje bowiem odcinek szyjny, co bezpośrednio wpływa na komfort naszej pracy. Odciążenie szyi sprawia również, że rzadziej odczuwamy dokuczliwe bóle głowy, które bardzo często negatywnie wpływają na naszą produktywność w pracy.
  • Blokada kółek – prawdą jest, że obrotowe kółka w fotelach biurowych są bardzo ważne. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie szybko sięgnąć po segregator oraz w ekspresowym tempie wyjąć dokumenty z drukarki. Ważne jest jednak, by owe kółka posiadały stosowne blokady. To właśnie one mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo i stabilność.

Komfort i estetyka

Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze odpowiednich foteli biurowych liczy się również estetyczny wygląd. Praca w gustownie urządzonym biurze zdecydowanie dobrze wpływa na produktywność oraz na jakość wykonywanych obowiązków. W związku z tym z całą pewnością warto zwrócić uwagę na odpowiedni design foteli. Czarne fotele biurowe to absolutna klasyka i tego typu siedziska będą idealnie pasować do każdego wnętrza. Zastanów się jednak również nad materiałem – elegancka ekoskóra na sto procent będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że fotele biurowe nie zawsze muszą być standardowe. Jeśli lubisz wyróżniać się z tłumu, wybierz oryginalne krzesła, charakteryzujące się, na przykład, wyjątkowym kolorem. Design biura zależy tylko i wyłącznie od Twojej inwencji twórczej. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić – w pracy biurowej bardzo ważne jest zrównoważenie estetyki przestrzeni i zapewnienie tym samym stosunkowo uniwersalnego terenu.