Honda Civic to japoński samochód produkowany od pierwszej połowy lat siedemdziesiątych. I choć pierwsze 5 generacji z całą pewnością robiło wrażenie, dopiero drugie pokolenie tego kompaktowego klasyka mocno zamieszało na rynku motoryzacyjnym! Honda https://honda.jkk.com.pl/pl/samochody.html jest bowiem autem powszechnie uwielbianym, a model Civic do dziś cieszy się ogromną popularnością. Jak zatem zmieniał się owy pojazd na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci i jak Honda Civic prezentuje się dziś? Kiedy zostanie zakończona produkcja słynnej „dziesiątki”? Czy model o numerze 11 jest już zaplanowany? Odpowiedzi na te (i inne!) pytania znajdziesz w poniższym artykule. Jeśli zatem jesteś fanem japońskiej marki, serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Ćwierć wieku temu – Rok 1995

Honda Civic VI pierwszy raz została zaprezentowana w roku 1995 za sprawą projektantów Masakazu Udagawa i Yoshi Kigoyoshi. Japońsko-amerykańska wersja samochodu została stworzona całkowicie od podstaw, natomiast model europejski bazował na Hondzie Domani. Pojazd wyprodukowany został w następujących wersjach:

 • Hatchback
 • Coupe
 • Sedan
 • Liftback
 • Kombi

Po roku od premiery, w 1996, oficjalną prezentację odbyła sportowa odmiana Hondy Civic – Type R, zaś zaledwie 3 lata później samochody przeszły face lifting. Poprawiono wtedy stylistykę nadwozia, co, niewątpliwie, ucieszyło miłośników marki Honda. Finalnie owy model dostępny był w następujących wersjach: Type-R, Si oraz GX.

Honda Civic 7 – Pojazd milenium

Honda Civic VII została odkryta w roku dwutysięcznym, a projektantem tym razem został Kingsley Coman. Wersja siódma, podobnie jak poprzedniczka, oferowana była w dwóch wersjach: japońsko-amerykańskiej oraz europejskiej. Co jednak wyróżniło Hondę Civic 7 na tle pozostałych modeli? Pojazd ten okazał się być znacznie węższy i wyższy. Posiadał także widocznie krótszy przód. Samochód ten dostępny był w następujących wersjach wyposażenia:

 • S – wersja całkowicie podstawowa
 • LS – wersja uśredniona, bogatsza
 • ES – wersja najbogatsza
 • Sport – wersja sportowa
 • DX

Ósma generacja Hondy Civic

Prezentacja ósmej generacji Hondy Civic odbyła się na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w roku 2005. Auto, standardowo już, zostało podzielone na następujące wersje: japońsko-amerykańska oraz europejska. Ciekawostką jest, że model wypuszczony na rynek europejski zyskał niewątpliwie zaskakujący pseudonim: o ósmej generacji Hondy Civic mówiono bowiem… UFO. Wszystko za sprawą specyficznej karoserii, która, przynajmniej według niektórych, przypominała statek kosmiczny. Honda Civic VIII występowała w następujących wersjach wyposażenia: Base, Comfort, GT, Executive, Executive Navi, Sport, Ti, Type-S i Type-S Plus, 50 Jahre Edition.

Starszy brat popularnej dziesiątki – Honda Civic 9

Minęło 6 lat, a światu została przedstawiona zupełnie nowa generacja Hondy Civic. Dziewiąta wersja, przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański, została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Detroid 10-ego stycznia 2011 roku. Europejska Honda Civic miała swoją premierę nieco później, w roku 2012, na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Wyróżniamy następujące typy nadwozia Hondy Civic 9:

 • Coupe (dwudrzwiowe)
 • Hatchback (pięciodrzwiowy)
 • Sedan (czterodrzwiowy)
 • Kombi (pięciodrzwiowy)

Nie ulega wątpliwości, że przy „Dziewiątce” znacząco poprawiono wizualne aspekty samochodu. Karoseria przestała przypominać maszynę rodem z Gwiezdnych Wojen, stając się tym samym uosobieniem nowoczesności i modnego designu.

Dziesiąta generacja Hondy Civic

Słynna „Dziesiątka”, a więc Honda Civic dziesiątej generacji, została oficjalnie zaprezentowana w roku 2017 i jest produkowana po dziś dzień. Pojazd wyróżnia się delikatnymi, opływowymi wręcz konturami, co czyni go „odmieńcem” w rodzinie Civiców. Amatorzy motoryzacji twierdzą jednak jednogłośnie, że to dobra zmiana. Warto jednak zaznaczyć, że to nie wygląd czyni to auto tak wyjątkowym. Po raz pierwszy w historii Hondy połączone zostały bowiem dwa światowe rynki motoryzacyjne. Honda Civic 10 wystąpiła w jednej wersji dla rynku japońsko-amerykańskiego oraz europejskiego. To dopiero niespodzianka!

Co dalej z Hondą Civic?

Od oficjalnej prezentacji dziesiątej wersji Hondy Civic minęło już ponad 3 lata. Warto zatem zadać sobie pytanie: Co dalej? Spieszymy z odpowiedzią! Na chwilę obecną została zapowiedziana jedenasta wersja pojazdu, co, niewątpliwie, cieszy wszystkich miłośników Hondy. Ciekawostką jest natomiast, że auta jedenastej generacji nie będą już produkowane na rynku europejskim – najnowsza wersja Hondy Civic będzie importowana z japońskich zakładów produkcyjnych.

Czy warto kupić wersję X?

Dziesiąta generacja Hondy Civic to niewątpliwy fenomen na skalę światową. Auto wyróżnia się zarówno doskonałymi rozwiązaniami technicznymi, jak i nowatorskim designem. Czy zatem warto kupić owy pojazd? Korzystajcie, póki możecie! Dziesiąty Civik będzie bowiem produkowany zaledwie do przyszłego roku. Wtedy to jego miejsce zajmie zupełnie nowa wersja, która może przynieść wiele niespodziewanego.