Rzeczywistość często zmusza nas do podejmowania niepożądanych przez nas decyzji. Wśród takowych możemy wymienić na przykład zamknięcie firmy – i to nie tylko za sprawą popularnego dziś koronawirusa. W życiu zdarzają nam się bowiem sytuacje, na które nie zawsze mamy wpływ – niesprawdzona prognoza przyjęta przed założeniem biznesu, skumulowanie się poszczególnych zadłużeń, a w konsekwencji zator płatniczy  to zaledwie kilka z aspektów, które zdarzają się obecnym przedsiębiorcom. Czym zatem jest upadłość przedsiębiorstwa Wrocław i czy aby na pewno ma ona jedynie negatywny wydźwięk? Z czym wiąże się niewypłacalność i jakie może mieć skutki w przyszłości? Jak sobie radzić, gdy firma jest na skraju bankructwa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zainteresowany? Wspaniale! W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury.

Niewypłacalność firmy – Upadłość przedsiębiorstwa Wrocław

Zacznijmy jednak od początku – załóżmy, że mierzysz się właśnie z niewypłacalnością firmy. Z całą pewnością sytuacja ta sprawia, że odczuwasz ogromny stres i… Trudno Ci się dziwić. Przytoczmy zatem definicję niewypłacalności:

Według prawa upadłościowego po nowelizacji z maja 2009 roku niewypłacalność ma miejsce wtedy, gdy przedsiębiorca będący dłużnikiem nie wykonuje swoich zobowiązań pieniężnych.

W praktyce oznacza to brak wypłacania należnych zobowiązań na przykład względem partnerów biznesowych lub pracowników. Taka rzeczywistość z całą pewnością może być niekomfortowa. Wszak osoby, którym nie płacisz za wykonaną usługę, również posiadają rodziny i jakoś muszą wiązać koniec z końcem. Niewypłacalność firmy jest zatem negatywną sytuacją zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego kontrahenta. Czym zatem jest upadłość przedsiębiorstwa Wrocław? O tym dowiesz się w poniższej części artykułu.

Upadłość przedsiębiorstwa Wrocław – Czym jest?

Przejdźmy teraz do meritum tematu, a więc do zagadnienia upadłość przedsiębiorstwa Wrocław. Otóż to upadłości dochodzi wówczas, gdy dłużnik jest niewypłacalny i toczy się względem niego postępowanie; polega ono na wspólnym dochodzeniu roszczeń przez wszystkich wierzycieli przedsiębiorcy. I choć definicja może wydawać Ci się nieco skomplikowana, omawiana przez nas kwestia jest niezwykle prosta. Jeśli jesteś dłużnikiem, zapewne istnieje kilka podmiotów, które mają prawo do egzekwowania od Ciebie swoich pieniędzy. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-i-restrukturyzacja-przedsiebiorstw/ – znajdziesz tam szereg przydatnych informacji, które pomogą Ci zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia z dziedziny prawa.

Przyczyny upadłości przedsiębiorstwa

Nie ulega wątpliwości, że żaden przedsiębiorca nie chciałby, by jego firma upadła. Niestety – rzeczywistość potrafi zweryfikować nawet najbardziej innowacyjne pomysły. Jakie są zatem podstawowe przyczyny upadłości przedsiębiorstwa? Poniżej znajdziesz listę, która wskaże Ci aspekty, na które szczególnie warto uważać, jeśli, szczęśliwie, nie tytułujesz się mianem dłużnika.

  • Błędna prognoza – Przed założeniem przedsiębiorstwa zapewne miałeś do czynienia z wieloma prognozami, które miały przedstawić Ci potencjalny rozwój firmy, Twoje przyszłe zarobki i koszty, z jakimi będziesz musiał się mierzyć. Błędna prognoza jest jedną z najczęstszych przyczyn upadłości.
  • Zator płatniczy – Upadłość przedsiębiorstwa Wrocław bardzo często spowodowana jest także zatorem płatniczym. Jednak co to oznacza w praktyce? Otóż zagadnienie to to nic innego, jak sytuacja powstała wskutek nagromadzenia się pojedynczych zadłużeń.
  • Brak odpowiedniego doradztwa – Częstym błędem przedsiębiorców jest także przekonanie, jakoby mieli wystarczającą wiedzę na każdy temat. Niestety – prawo jest pojęciem tak rozległym, że kombinowanie na pewno nie pomoże w odbudowaniu Twojej firmy.

Powyższe przyczyny to zaledwie przykłady; warto wiedzieć, że istnieje całe mnóstwo elementów, które mogą wpływać na brak rozwoju przedsiębiorstwa i na jego błędne prowadzenie. Wszystko to w efekcie może prowadzić do poważnych konsekwencji nie tylko finansowych, ale także karnych.

Upadłość przedsiębiorstwa Wrocław – Co mogę zyskać?

I choć wydawać by się mogło, że upadłość przedsiębiorstwa Wrocław jest zagadnieniem nacechowanym wyłącznie negatywnymi skojarzeniami, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej! Okazuje się bowiem, że ogłoszenie upadłości firmy w wielu przypadkach może całkowicie umorzyć długi powstałe na skutek błędów popełnianych przez firmę. Jeśli zatem Twoje przedsiębiorstwo popadła w poważne problemy finansowe, a Ty na wszelkie sposoby próbujesz je z tego wyciągnąć z marnym skutkiem… Koniecznie zainwestuj w rzetelną pomoc prawniczą. Odwiedź wspomnianą powyżej stronę i zweryfikuj swoją wiedzę dotyczącą pojęć z zakresu finansów. Skontaktuj się z zaufanym doradcą finansowym i weź sprawy w swoje ręce. Jeśli upadłość przedsiębiorstwa Wrocław będzie konieczna, zyskasz możliwość wejścia do biznesu z zupełnie czystą kartą.